Owrzodzenia

Rany naskórkujące

Ważne: Owrzodzenia żylne wymagają leczenia przyczyny, czyli niewydolności żylnej, eliminacji nadciśnienia żylnego. Rekomendujemy, jak tylko jest to możliwe, leczenie zabiegowe: operacje, metody endowaskularne lub skleroterapię.

Zawsze kompresja za pomocą specjalistycznych bandaży lub gotowych wyrobów uciskowych pozostaje najważniejszym elementem leczenia pacjenta i wspierania działania układu żylnego.

Po zakończeniu procesów naprawczych, kiedy cała rana wypełnia się ziarniną, kończy się rozrost tkanki ziarninowej. Naczynia krwionośne częściowo zanikają, wskutek czego ziarnina blednie. Zostaje ich tylko tyle, ile trzeba do odżywiania samej tkanki. Rana jest różowa, na powierzchni pojawia się biały lub różowy naskórek, który zaczyna pokrywać ranę od jej brzegów do środka. Ilość wysięku zmniejsza się. Najważniejszym celem na tym etapie jest ochrona nowej, delikatnej tkanki i dalsze wspomaganie jej powstawania.

Cieńsze opatrunki piankowe mogą teraz być bardziej adekwatne. Są wygodne i łatwiejsze w aplikacji. Dzięki wybitnym właściwościom przepuszczania pary wodnej i charakterystyce superabsorbenta opatrunki takie umożliwiają niezawodne zatrzymanie płynów i pomagają zmniejszyć ryzyko maceracji. Posiadają warstwę silikonu od strony, którą stykają się z raną. Zapewnia to najłagodniejsze przyleganie do suchej skóry wokół rany, a jednocześnie eliminuje kontakt z wilgotnym łożyskiem rany. Warstwa silikonu bardzo łagodnie przylega do suchej skóry wokół rany, a także do komórek nabłonkowych rany.

Korzyści z warstwy silikonowej opatrunków piankowych:

 • łagodne przyleganie do delikatnego nabłonka,
 • niezakłócony postęp gojenia,
 • pacjenci doświadczają bezbolesnych zmian opatrunku.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67