Owrzodzenia

Zapobieganie nawrotom

Gdy owrzodzenie żylne udało się wyleczyć to nie znaczy, że została wyleczona podstawowa choroba, która to spowodowała: niewydolność żylna to choroba przewlekła, pacjenci cierpią z powodu niewydolności żylnej do końca życia. Owrzodzenia podudzi nawracają często u tych pacjentów, którzy zaprzestają stosowania kompresji. Pacjenci powinni być poinformowani, że warunek ten można z łatwością spełnić i realizować w codziennym życiu.

Edukacja i szkolenia są ważne! Należy omówić z pacjentem, jak terapia kompresyjna i kwestia pielęgnacji skóry powinna stać się integralną częścią jego życia.

Suchą, spękaną i szorstką skórę, a także, gdy towarzyszy jej świąd można nawilżać specjalnymi preparatami zawierającymi mocznik, takimi jak Cutimed ACUTE 5% lub 10%. Produkty na bazie mocznika mogą być stosowane zewnętrznie. Mocznik wiążąc wodę przywraca nawilżenie skóry i pomaga przywrócić jej delikatność i elastyczność.

Każdego dnia nie można zapomnieć o kompresjoterapii i pielęgnacji skóry.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67