Owrzodzenia

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Owrzodzenia podudzi to objaw skrajnie zaawansowanej niewydolności żylnej. Tkanki nogi są wyczerpane i rozpadają się. Wiele lat były niewłaściwie odżywiane, zalegająca krew żylna osłabiła w tym miejscu zdolności regeneracji i tworzenia nowych komórek. Powstają trudno gojące się rany.

Stosowanie skoncentrowanych czynników wzrostu własnego organizm przyśpiesza mechanizm odbudowy i gojenia rany. To bardzo przyjazna i biokompatybilna procedura, ponieważ wykorzystuje cząsteczki organizmu pacjenta. Jest całkowicie bezpieczna, co jest szczególnie ważne dla pacjentów cierpiących na owrzodzenia podudzi, u których bardzo często występują reakcje nietolerancji na różne substancje.

Jak otrzymujemy czynniki wzrostu? Izolujemy je z płytek krwi z krwi obwodowej pacjenta. Krew pobierana jest z żyły na ręku i następnie odwirowywana, by otrzymać tzw. autologiczne osocze bogatopłytkowe (PRP, platelet rich plasma). Następnie czynniki wzrostu podawane są w okolice rany.

Płytki krwi przyśpieszają procesy gojenia się rany poprzez stymulację podziałów komórkowych, zwiększenie napływu komórek macierzystych do rany, zwiększenie unaczynienia oraz powstanie elastyny i kolagenu. Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za procesy przylegania komórek (adhezji).

Stosujemy tę procedurę u pacjentów z czynnym owrzodzeniem podudzi, ale także polecamy ja jako element postępowania po zagojeniu owrzodzenia. Czynniki wzrostu rewelacyjnie wpływają na stan skóry. Medyczna ochrony skóry w gojeniu ran jak i po zagojeniu nadal jest powszechnie niedoceniana. Ochrona medyczna skóry ma nie tylko pozytywny wpływ na proces gojenia we wszystkich fazach leczenia rany, ale także zapobiega dalszym uszkodzeniom skóry i nawrotom owrzodzeń, a ponadto wpływa na ogólne dobre samopoczucie pacjenta.

Polecamy także zabiegi mezoterapii z osocza bogatopłytkowego w rewitalizacji skóry twarzy, dekoldu, szyi. itp. Osocze bogatopłytkowe

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67