Owrzodzenia

Elewacja kończyny

Prostą metodą niezwykle wspomagającą powrót krwi żylnej jest unoszenie nóg. Należy unikać stania i siedzenia ze spuszczonymi nogami. Zawsze, jak tylko jest to możliwe trzeba unosić chorą nogę.

Podczas odpoczynku na fotelu pacjent powinien opierać nogi na taborecie lub innym podwyższeniu. Pacjenci nie przyzwyczajeni nie lubią tej pozycji, ale musi być ona bezwzględnie przestrzegana. Po pewnym czasie staje się to prostym nawykiem. Zalegająca krew żylna, która jest przyczyną tworzenia się owrzodzeń, w takiej pozycji naturalnie spłynie w kierunku serca wykorzystując siłę grawitacji.

Łóżko pacjenta należy unieść 12-15 cm w miejscu, gdzie spoczywają nogi. Należy unieść łóżko, a nie podkładać podwyższenia jedynie pod nogi.

Dziwicie się Państwo, że to takie proste, a leczy? Tak to jedno z ważniejszych wskazań w leczeniu owrzodzeń. Unoszenie nóg, jak tylko jest to możliwe, musi stać się nawykiem.

Filmy

Broszury

 •  
 • Laseroterapia endowaskularna (EVLT) - ocena skuteczności w leczeniu niewydolności żylnej

  Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem zabiegów na żyłach jest zakrzepica żył głębokich. Konstruktorzy światłowodów stanęli przed zadaniem stworzenia emitora energii tak, by to ryzyko zminimalizować. Zespół Centrum Flebologii, po wykonaniu 430 zabiegów laserem NeoV1470z użyciem światłowodów Corona 360 ani razu nie odnotował powikłań w postaci zakrzepicy żył głębokich...
  czytaj więcej
 • Klejenie żył za pomocą systemów VenaBlock i Veinoff

  Leczenie niewydolności żylnej przy pomocy kleju wewnątrznaczyniowego to nowa, małoinwazyjna metoda. Pierwsze publikacje dowodzą, że działanie kleju jest równie skuteczne, jak leczenie przy pomocy lasera wewnątrznaczyniowego – endowaskularnej metody leczenia niewydolności żylnej o udokumentowanej najwyższej skuteczności.
  czytaj więcej
 • Kto ma w nogach ten ma w głowie

  Okazało się, że u starszych kobiet lepsze funkcjonowanie umysłu ma związek z silnymi mięśniami nóg. Silne nogi „zwiększają odporność” umysłu na efekty starzenia się - tak wykazały badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, na populacji 324 kobiet – bliźniaczek.

  czytaj więcej
 • Echoskleroterapia - porównanie z innymi technikami

  Echoskleroterapia kompresyjna powoduje mniej bólu u badanych pacjentów NHS (National Health Service – system służby zdrowia w Wielkiej Brytanii finansowany ze środków publicznych), którzy poddali się leczeniu żylaków, może też zaoszczędzić...
  czytaj więcej
Centrum Flebologii
Centrum Flebologii - Adres
ul. Witoszyńskiego 5
03-983 Warszawa
Centrum Flebologii - Kontakt
Rezerwacja wizyt:
+801 000 655
+48 22 613 62 56
Centrum Flebologii - Kontakt
Infolinia o kompresjoterapii:
+801 0 111 70
+48 22 671 71 67